Loutky

Divadlo DAMDAM

(Divadelní a hudební zapsaný spolek Marky Míkové)

je loutkové divadlo, které nemá stálou scénu a hraje na nejrůznějších scénách a akcích ( ve školkách, v kulturních zařízeních, na festivalech…) . Vzniklo kolem roku 2000 a sdružuje herce, loutkoherce a muzikanty, kteří jsou zároveň autory a tvůrci některých představení. Je improvizační a interaktivní, miluje živou muziku a hlavně loutky… Svá vystoupení si vždycky užívá a publikum se doposud tváří, že si to užívá také.

DAMDAM hraje většinou pro děti, až na inscenaci Antonína Novotného a Marky Míkové: Čekání na…

Ta je pro dospělé. Podívejte se na foto z představení:

přejít na web divadla DAMDAM

LOUTKY V NEMOCNICI

jsou nezisková organizace, která usiluje o ulehčení pobytu dětí v nemocnicích a nemocničních zařízeních po celé republice. V současné době se skládá z 15 herců, loutkoherců, muzikantů a jedné terapeutky.

Pravidelně navštěvují dětská oddělení všech pražských nemocnic (Motol, Bulovku, Thomayerovu nemocnici, Nemocnici na Vinohradech, nemocnici na Karlově náměstí, psychiatrii v Bohnicích). Mimo to pravidelně zajíždí do nemocnic v krajských městech (Brno, Ostrava, Olomouc, Plzeň, Hradec Králové, České Budějovice, Český Krumlov, Teplice…). A také lázeňská zařízení (Louny, Cvikov, Jánské Lázně, Košumberk, Boskovice…).

Loutka je podobná hračce a dítě se jí nebojí. Často si s ní začne povídat o všem, co ho trápí, začne si s ní hrát a při tom zapomene na své trápení. Zase se začne usmívat a smát, začne verbalizovat svoje pocity, a to je první krůček na cestě k uzdravení. Věříme, že loutky a hudba mají tu moc, pomoci v procesu uzdravování.

přejít na web:            www.loutkyvnemocnici.cz

nebo na web:            www.babkyvnemocnici.sk