Knížky

 

V roce 2002 vyšla Marce Míkové první knížka Roches a Bžunda v nakladatelství Baobab.

 

Pak následovaly další: Knihafoss, JO537 a Žvejkačky.

 

 

V nakladatelsvtí Argo Marka vydala Mrakodrapy, Škvíry a Jonáš spěchá domů (podle vyprávění Radka Valeše) a poslední Pán a vrabec v roce 2017.

 

 

V nakladatelství cesta domů pak vyšly: Zebry v nemocnici a Smutek utek.

 

Když je člověk hodně nemocný, tak spí a nemá chuť nic dělat. Ale když je mu líp a musí ještě být v posteli a je malý a neumí si ještě číst dlouhé romány…tak má dlouhou chvíli. Cesta domů nabízí smysluplné a veselé využití takového času nemocným dětem a nejen jim. Snažíme se ukázat, že čas nemoci není jen těžký, ale může být šancí k zastavení se a tvoření toho, na co normálně nemáme čas. Začínáme vydávat řadu knížek, které neskončí přečtením pohádek: děti je obydlí, dotvoří podle sebe a mohou si s nimi hrát. Nebo je pak mohou někomu darovat – daleko hezčí, než když je dostaly. Knížka z edice Bludiště nás zavede za dětmi a zebrami do nemocnice. Děti v nemocnici? Zebry v nemocnici? Obojí je možné v trochu kouzelných pohádkách spisovatelky a herečky Marky Míkové, která mimo jiné hraje v nemocnicích dětem divadlo.

Knížka pro děti o smutku a smutcích. Osm příběhů o tom, že všechny smutky jsou trápení - ale se všemi se má a dá něco udělat. Knížka proti smutku je doprovázená kouzelnými obrázky je určena dětem asi od 8 let. (2016) Smutky jsou různé. Klučičí a holčičí, malé a velké, vysvětlitelné a nevysvětlitelné, důvodné a bezdůvodné, příjemné a nepříjemné… ale všechny smutky jsou vlezlé. Vlezou do člověka a pak se v něm usadí. Smutků je hodně, není lehké s nimi žít. A dá se proti nim něco dělat? Smutek známe všichni a víme, že není lehké jej léčit. Jedna z možností je ho pojmenovat, ukázat na něj. Autorce se to v osmi příbězích různých druhů smutků velmi daří. Mistrně pracuje s nedořečeností, spojuje reálné situace s barevnou fantazií, na niž pak jemně navazují ilustrace Báry Valecké. 

 

V nakladatelství Fantasos: Varavara, aneb kniha o velrybím putování

 

V nakladatelství Book Dock vyšla na podzim roku 2018 kniha s názvem Dům v Rugolu

 

V nakladatelství Meander vyšla na jaře roku 2019 kniha s názvem Babky

Věděli jste, že i pohádky mají svou léčivou moc?
Když je člověk nemocný, hned se začne bát. Neví totiž zpočátku, co mu je, a taky neví, kdy se uzdraví. Leží v posteli, kouká do stropu a je mu ouvej. Ale i v nemocnici na vás může čekat spousta nových kamarádů – stejně jako na hrdiny této knížky. Sedm pohádek (nejen) na předpis. Už několik let hraje autorka Marka Míková loutkové divadlo na dětských odděleních pražských nemocnic s organizací Loutky v nemocnici. Proto ví, že hezká pohádka nebo veselá písnička může mít svou léčivou moc.

A v roce 2021 vyšly další tři kížky: 

V nakladatelství Cesta domů: Kluk v ohni

 

 

V nakladatelství Baobab vyšla kniha s názvem Rýmovačky opičí

 

 

A v nakladatelství Argo kniha s názvem Kabát a kabelka

 

V roce 2022 vyšla knížka v nakladatelství Meander:

 

 

 

A ještě kniha vydaná vlastním nákladem Marky Míkové

Dvě města a jedna tajemná cesta

Pojednává o cestě z jedné strany Zeměkoule na druhou. Z Tábora v Jižních Čechách až do Orindy, městečka poblíž San Franciska v Kalifornii.

Knížka je dvojjazyčná.

Je možné si ji objednat na adrese   lumici@tiscali.cz

I s poštovným stojí 200Kč.